Compañía

Eli Lilly And CompanyVer más

addressDirecciónLocation Praha 8, Czechia
type forma de trabajoJob Type Full Time
CategoríaAdministración

Descripción del trabajo

At Lilly, we unite caring with discovery to make life better for people around the world. We are a global healthcare leader headquartered in Indianapolis, Indiana. Our employees around the world work to discover and bring life-changing medicines to those who need them, improve the understanding and management of disease, and give back to our communities through philanthropy and volunteerism. We give our best effort to our work, and we put people first. We’re looking for people who are determined to make life better for people around the world.

NÁPLŇ PRÁCE

  • Reprezentace firmy a jejích hodnot ve vztahu k poskytovatelům zdravotní péče
  • Zodpovědnost za prodejní výsledky ve svěřeném teritoriu
  • Implementace marketingové a prodejní strategie Value Based Selling
  • Pravidelný kontakt a návštěvy lékařů; rozvíjení a budování dlouhodobých a důvěryhodných vztahů se zákazníky
  • Poskytování relevantních informací zákazníkům týkajících se léčivých přípravků, dané terapeutické oblasti a souvisejících onemocnění
  • Propagace firemních produktů na lékařských kongresech
  • Analýza teritoria, stanovování priorit a plánování aktivit v teritoriu, definování potenciálu a následné nastavení návštěv u lékařů
  • Vytváření dlouhodobých plánů aktivit v teritoriu a jejich realizace
  • Monitorování a vyhodnocování konkurenčních aktivit v daném teritoriu
  • Příprava, organizace a účast na seminářích pro zákazníky
  • Práce na přidělených úkolech souvisejících s propagací firemních produktů
  • Podpora marketingových a medicínských projektů
  • Hospodaření se svěřeným rozpočtem
  • Pravidelný reporting a monitoring svěřeného teritoria

TERITORIUM

  • Praha

POŽADUJEME

  • Vyšší odborné nebo vysokoškolské vzdělání
  • Zkušenost na prodejní pozici ve farmaceutické společnosti podmínkou
  • Základní znalost anglického jazyka
  • Uživatelská znalost práce na PC (MS Office)
  • Platný řidičský průkaz skupiny B
  • Vynikající komunikační a interpersonální dovednosti
  • Proaktivní přístup k práci s orientací na potřeby zákazníků
  • Příjemné a profesionální vystupování
  • Výborné organizační schopnosti a time-management
  • Flexibilita, ochota neustále na sobě pracovat a vzdělávat se

Eli Lilly and Company, Lilly USA, LLC and our wholly owned subsidiaries (collectively “Lilly”) are committed to help individuals with disabilities to participate in the workforce and ensure equal opportunity to compete for jobs. If you require an accommodation to submit a resume for positions at Lilly, please email Lilly Human Resources ( Lilly_Recruiting_Compliance@lists.lilly.com ) for further assistance. Please note This email address is intended for use only to request an accommodation as part of the application process. Any other correspondence will not receive a response.

Lilly does not discriminate on the basis of age, race, color, religion, gender, sexual orientation, gender identity, gender expression, national origin, protected veteran status, disability or any other legally protected status.

#WeAreLilly

Refer code: 1082677. Eli Lilly And Company - El día anterior - 2024-04-10 19:57

Eli Lilly And Company

Location Praha 8, Czechia

Compartir trabajos con amigos

Trabajos relacionados

Senior Medical Representative Diabetes & Obesity Cz

Senior Manager, Medical Affairs

Baxter Global

Ciudad de México

hace un mes - visto

Senior Business Partner - Medical IT

Astrazeneca

Guadalajara, Jal.

2 Hace meses - visto

Taleo Be

Senior Program Manager

Corza Medical

Tijuana, B.C.

3 Hace meses - visto

Senior Supply Chain Planner